Technologický Park Brno, a.s.

Technická 15
616 00 Brno
Česká republika

info@technologypark.cz
iasp

II. Fáze - Centrální zóna

II. fáze výstavby technologického parku, tzv. Centrální zóna, bude po svém dokončení nabízet celkem 42 000 m2 kancelářských či kombinovaných prostor a bude rozložena do 8 samostatných kancelářských objektů v uzavřeném areálu s  centrální vodní nádrží a zeleným parkem kolem celého komplexu.

První dvě budovy A a B byly postaveny v létě 2014. Další výstavba objektů C a D je nyní v jednáních.  

 

 vizualizace Centrální zóny

Centrální zóna je situována, jak již její název napovídá, v samém středu Technologického parku a poskytuje nejen místo pro nové kanceláře, ale také prostory pro doprovodné služby zahrnující samoobsluhu, kavárnu, banku a konferenční centrum. Tato zařízení se nachází v objektu A, stejně jako hlavní recepce a správa parku. 

Budovy jsou postaveny podle nejnovějších kriterií udržitelnosti se začleněním systému pro dosažení energetických úspor a efektivního hospodaření s vodou. Prostory nabízí optimální řešení společnostem, které chtějí umístěním svých výzkumných a vývojových projektů využít všech výhod, které tato lokalita bude poskytovat.

 

Mimo území Centrální zóny zde vyrostly další dva důležité projekty, realizované Vysokým učením technickým v Brně (VUT). Jedná se o CEITEC – Středoevropský technologický institut a ADMAS – výzkumnou instituci Fakulty stavební pro pokročilé stavební materiály, konstrukce a technologie, jejichž výstavba byla zahájena začátkem roku 2011. Oba dva tyto projekty zahrnují výzkumné laboratoře a mezinárodní programy se zaměřením na pokročilé materiály, nanotechnologie a mikrotechnologie a komunikační a řídící technologie.

 
© 2008 Technology Park Brno, a.s. All rights reserved. Vyrobila WSB - tvorba www stránek, webdesign. Systém WORDING