BKR ČR, s.r.o. (VELUX)

Příběh společnosti VELUX začal v roce 1941, kdy Villum Kann Rasmussen poprvé zaznamenal příležitosti pro rozvoj levného a užitečného životního prostoru pod šikmou střechou. Vyvinul první střešní okno VELUX a dal mu výrazný, snadno vyslovitelný a zapamatovatelný název – VELUX.

Následovalo mnoho kroků v oblasti střešních oken a světlovodů, lemování, ale i na poli dekorativních a zastiňovacích doplňků. Společnost VELUX vstoupila na všechny významné světové trhy na světě, na kterých našla domy se šikmou střechou a podkrovím.

Název VELUX je složen ze dvou slov – ventilation (ventilace) a lux (latinsky světlo).

Název VELUX nese také stejnojmenná skupina výrobních závodů, které se nacházejí v 11 zemích světa, přičemž obchodní zastoupení mají ve více než 35 zemích. Ve skupině pracuje přibližně 10.000 zaměstnanců, z toho asi tři tisíce přímo v Dánsku, severně od Kodaně ve městě Horsholm, kde se také nachází centrála společnosti. Značka VELUX je jednou z nejsilnějších značek na globálním trhu stavebních materiálů a takto označené výrobky se prodávají po celém světě.

BKR ČR, s.r.o. (VELUX)

Technická 2851/15
61600 Brno

+420 541 191 100 (recepce KB) http://www.velux.cz

Lokalitu Technologického parku jsme zvolili díky • příjemnému prostředí; • vysoké škole technických směrů v bezprostřední blízkosti; • vhodné poloze v rámci Brna; • recepci / ostraze 24 x 7; • vyhrazeným parkovacím místům; • připravenosti prostor k okamžitému nastěhování, což nám ušetřilo čas i finance.

Martin Němec