Red Hat Czech s.r.o.

Red Hat je společnost, produkující Red Hat Enterprise Linux, významnou komerční linuxovou distribuci, JBoss Enterprise Middleware, Red Hat Enterprise Virtualization, Red Hat Enterprise MRG a software pro cloud computing. Dále tato společnost poskytuje služby v oblasti konzultace, tréninků a certifikace.

Název Red Hat je po červeno bílé kšiltovce lakrosového týmu Cornellovy univerzity, kterou majitel společnosti Marc Ewing dostal od svého dědečka a kterou tak rád nosíval, než ji ztratil. Red Hat v minulosti poskytoval i volně šířenou distribuci Red Hat Linux, kterou ovšem v roce 2003 opustil a začal se soustředit na komerční variantu.

V současné době Red Hat sponzoruje komunitní projekt Fedora, vyvíjející distribuci Fedora. Ta do značné míry převzala jak uživatelskou základnu původního Red Hat Linuxu, tak i jeho pozici testovací platformy pro aktualizace Red Hat Enterprise Linuxu. Firma měla v roce 2011 roční tržby přes 1 miliardu amerických dolarů. Je to vůbec první firma v historii, která dokázala vydělat takovou částku jen na open source softwaru. V roce 2016 Red Hat dosáhl dalšího milníku, když tržby převýšily 2 miliardy amerických dolarů.

Red Hat Czech s.r.o.

Purkyňova 647/111
61200 Brno

+420 532 294 670 brno-reception@redhat.com http://www.redhat.com