Akcionáři

Český technologický park je budován akciovou společností Technologický Park Brno. Téměř jediným akcionářem  je Statutární město Brno. Společnost spolupracuje s Vysokým učením technickým v Brně, které je malým podílem také akcionářem společnosti.

Město Brno je druhé největší město v České republice. Díky jeho strategickému umístění v samém srdci Evropy je město již po celé generace důležitým centrem obchodu a průmyslu. S dlouhou tradicí ve strojírenství a elektrotechnice se město Brno stalo středem zájmu nových high-tech společnosti, které do této lokality láká vysoce kvalifikovaná pracovní síla v kombinaci s nízkými mzdovými náklady. Brno je sídlem několika univerzit a institucí vyššího vzdělání. Také zde sídlí důležité justiční orgány jako je Český nejvyšší soud. Světově známé brněné výstaviště BVV posiluje významnost města jako důležitého společenského a hospodářského centra, kde se koná množství mezinárodních veletrhů, výstav a kongresů. Hlavní železniční koridor poskytuje napojení na evropskou železniční síť a brněnské mezinárodní letiště provozuje přímé letecké linky do několika mezinárodních destinací.

Vysoké učení technické v Brně bylo založeno v roce 1899. VUT nabízí studium na fakultách architektury, elektrotechniky a komunikačních technologií, informačních technologií, chemické, podnikatelské, stavební, strojního inženýrství, výtvarných umění a na třech vysokoškolských ústavech: středoevropský technologický institut CEITEC, centrum sportovních aktivit VUT v Brně, ústav soudního inženýrství, které vychovávají vysoce kvalifikované absolventy. Škola má 24 000 studentů a 2 700 zaměstnanců. VUT pracuje na projektech obchodních aplikací ve spolupráci s velkým množstvím firem. Tato instituce aktivně hledá výzkumná napojení s kvalitními zahraničními a domácími společnostmi a vítá příležitosti ke spolupráci.