Včely v Technologickém Parku!

Zachraňte včely!

Slunečný, první jarní víkend letošního roku se stal významnou událostí pro brněnskou společnost EPRIN sídlící v Technologickém Parku v Brně, Králově Poli. Zaměstnanci firmy společně s členy Hnutí Brontosaurus vysadili snad jako první technická firma svoje vlastní včelstva. Ano, firma s ryze technickou náplní fungující 26 let na poli automatické identifikace, robotiky a automatizace se rozhodla chovat včely.

První včelstva byla vysazena symbolicky nedaleko sídla společnosti na pozemcích  Technologického Parku, který celý projekt ochotně a rád podpořil.

I když se to nezdá, med od městských včel bývá dokonce čistší než ten venkovský. Podle studií mají městské včely výrazně lepší podmínky pro přežití v zimě, produkují víc medu a jsou celkově zdravější než ty venkovské.

Ve městě totiž medonosný hmyz neohrožují pesticidy jako v zemědělské krajině.

Včela ze své přírodní podstaty neútočí na člověka, ten ji vůbec nezajímá, je to ekonomicky postavený tvor, jehož jedinou činností a zájmem je zpracovávat produkty přírody.

Akční rádius včelky je cca 5km okolo svého včelína/úlu.

Včely jsou inteligentní, takže se nedá ani předpokládat, že by je nějak lákala okna, klimatizace či jiné prostředí civilizace. Za velmi nepříznivých okolností lze provést opatření ve formě živého plotu či jiné rostlinné překážky, která donutí včelu vystoupat do své letové výšky ihned po opuštění úlu.

Jsme moc rádi, že máme na pozemcích Technologického Parku takový zajímavý projekt a věříme, že se zde bude včelkám líbit!